A projekt szintű tervértékek megadása teljes projektszintű (egy vagy több leadről érkező) pénzügyi keretek kialakítását jelenti. A leadről érkező összesített tervértékek munka mérföldkövekre, és ha több elhatárolási periódust érint, akkor mérföldkőszakaszokra történik árbevétel, eszközköltség, alvállakozó költség és élőmunka tervek bontásban.
A funkció a Tervezés és követés fülön érhető el.
A projektre rögzített mérföldkövek a kék színnel jelölt vonalak, a mérföldkövekre tervezett értékekkel. A tervezés felületen fekete (múltbeli)/zöld (aktuális)/szürke (jövőbeli) színekkel vannak jelölve a mérföldkő szakaszok. Minden elhatárolási periódusra külön szakaszt keletkezik meg automatikusan. Ahány elhatárolási periódust érint az adott mérföldkő kezdő és vég dátuma annyi szürke színnel jelzett sor látszik a felületen. A felület célja, hogy a projektvezető szakaszokhoz rendelje a felmerülő kölségeket.
Múltbeli mérföldkövek, amelynek minden szakasza lezárt, az becsukott állapotban látható, azon mérföldkőszakaszok, melyekre már lezártak, azok terv értékei nem módosíthatóak, szürke színnel jelölve. A projektnek a le nem zárt szakaszira írható/módosítható a terv érték.
A mérföldkőre rögzített terv költség és árbevétel értékeket a mérföldkő szakaszokba tartozó naptári napok száma alapján automatikusan időarányosan szétosztja a szakaszok között. Az időalapú tervezés az első terv értékek megadásakor használható.
A projekt tervezésnél a szakaszokban felmerülő eszköz-, alvállalkozó-, és saját előmunka költségeket kell rögzíteni és a költségalapú tervezés gomb megnyomásakor a rögzített költségek (szakaszra rögzített alvállalkozó+élőmunka költség) arányában kikalkulálja az arra a szakaszra eső árbevétel vetített tervértékét.
Az adott mérföldkő szakaszra tervezett alvállalkozó és saját élőmunka terv összege, osztva a teljes mérföldkőre tervezett alvállalkozó és saját előmunka terv értékek összegével, ez határozza meg azt az arányszámot, hogy a mérföldkő terv árbevétele hogyan oszlik meg a különböző szakaszok között az alapján, hogy az adott szakaszhoz mekkora terv árbevétel párosul.
Amennyiben a kimenő, alvállalkozói és eszköz számlák már rögzítésre kerültek, akkor lehetővé teszik, hogy a projekt tervezést bottom-up a számlatételek alapján lehessen végrehajtani. A terv élőmunka költséget a rendszer az allokációk alapján számolja.
A projektvezetőnek lehetősége a fenti három segéd megosztás használatán túl szabadon felülírni a még nyitott időszakokat és a tervértékeket az elhatárolási szakaszon belül más aktív mérföldkő szakaszra átcsoportosítani.
A projekt időbeli előrehaladásával tényköltségek és bevételek érkeznek a projektre.
A projekt várható költsége:
A Projekt követés a Tervezés és követés fülön elérhető.
A projekt követés felületen a rendszer a projektre rögzített várható költségeket összegyűjti, az egy-egy szakaszra eső költséget összegzi és a követés táblázatban jeleníti meg a várható költségek oszlopban.
A várható eszközköltségben megjelenített érték:
Várható alvállalkozói költségben megjelenített érték:
Várható saját élőmunka költségben megjelenített érték:
Tervezett árrés százalék
Várható árrés százalék
Költségalapú számítás választása esetén a várható költségek alapján a rendszer kalkulációt végez: az adott elhatárolási periódusban felmerülő költség alapján kikalkulálja, hogy mennyi az arra az időszakra vetített várható elszámolási árbevétel. A kalkuláció az alvállakozó költség és az előmunka adott időszaki arányára alapul. Az eszközköltség a számítást nem befolyásolja.
A funkció segítségével a bevétel tervértékek beemelhetők az elszámolt teljesítmény oszlopba.
Számla alapú számítás választása esetén a már rögzített kimenő számlatétel tervek alapján kalkulál várható bevételt a rendszer a követésben.
Az előkalkulált értékek kézzel módosíthatók, felülírhatók és elmenthetők. A funkció következő megnyitásakor a mentett értékek láthatók, abban az esetben is, ha közben a várható alvállalkozó és élőmunka költségek módosultak. Amint a felhasználó megnyomja a Költségalapú kalkuláció gombot, az elszámolt teljesítmény értéke újrakalkulálódik.
A felületen ez a kalkulált érték összeg és % formájában is megjelenik, ezt az adott mérföldkőszakasz teljesülés %-a. Ez kalkulált értékként jelenik meg a felületen.